Reklam
Reklam
Reklam
Antalyahaberim.com

Bir ayda 6 bin 850 sürücüye 4 milyon 600 bin TL ceza

ANTALYA’DA JANDARMA EKİPLERİNCE, HAVADAN VE KARADAN TRAFİK DENETİMİ YAPILDI. EYLÜL AYI İÇERİSİNDE KURAL İHLALİ YAPAN 6 BİN 850 SÜRÜCÜYE 4 MİLYON 600 BİN TL İDARİ PARA CEZASI UYGULANIRKEN 320 ARAÇ TRAFİKTEN MEN EDİLDİ. AYRICA, OKULLARIN AÇILMASI NEDENİ İLE OKUL SERVİSLERİNE DE DENETİMLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ. BU KAPSAMDA, 780 OKUL SERVİSİ KONTROL EDİLEREK 26 ARACA TOPLAM 36 BİN TL İDARİ YAPTIRIM PARA CEZASI UYGULANDI.

Bir ayda 6 bin 850 sürücüye 4 milyon 600 bin TL ceza
  • 13 Ekim 2021
Reklam

Antalya’da jandarma ekiplerince, havadan ve karadan trafik denetimi yapıldı. Eylül ayı içerisinde kural ihlali yapan 6 bin 850 sürücüye 4 milyon 600 bin TL idari para cezası uygulanırken 320 araç trafikten men edildi. Ayrıca, okulların açılması nedeni ile okul servislerine de denetimler gerçekleştirildi. Bu kapsamda, 780 okul servisi kontrol edilerek 26 araca toplam 36 bin TL idari yaptırım para cezası uygulandı.

Antalya İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı Trafik Timlerince Antalya genelinde yeni eğitim ve öğretim döneminin başlaması ve normalleşme süreciyle birlikte İçişleri Bakanlığı’nca yayınlanan Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı dahilinde havadan ve karadan trafik denetim yapıldı. Eylül ayı içerisinde toplamda 210 bin aracın kontrolü yapılarak, kural ihlali yapan 6 bin 850 sürücüye toplamda 4 milyon 600 bin TL idari yaptırım para cezası uygulandı. Bin 320 aracın trafikten men edildiği denetimlerde hakkında yakalama kararı bulunan 133 şahıs ve 83 araç yakalanarak adli ve idari işlem yapıldı.

Özellikle çocukların trafikte güvenli bir şekilde yolculuk yapabilmesi için salgın döneminde okul servis araçlarında alınan tedbirler kontrol edildi. Okul servislerinde bulunması mecburi olan ’okul taşıtı’ yazısı, ışıklı ’dur’ levhası, emniyet kemeri, ilkyardım çantası, yangın tüpü, servis kapısının otomatik, camların sabit olması gibi hususların yanında araç şoförlerinin uygunluğu, salgın döneminde araçlarda maske kullanımı, servislerin hijyen durumu gibi hususlar timlerce denetlendi. Öğrenci ve servis şoförlerine binme, inme ve temel trafik kuralları anlatıldı. Yapılan denetimlerde 780 okul servisi kontrol edilerek 26 araca toplam 36 bin TL İdari yaptırım para cezası uygulandı, 6 okul servis aracı trafikten men edildi.


Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ